Przejdź do sklepu
sposób użycia (microcement)2020-03-24T05:54:27+00:00

Etapy nakładania:

By wyrównać i ograniczyć chłonność podłoża (płyty GK, tynki gipsowe, ściany po naprawach miejscowych – szpachlowane) powierzchnię należy zagruntować Gruntem penetrującym e-concreto (starannie i równomiernie szczotką/ławkowcem lub wałkiem).

Grunt sczepny nałożyć po gruncie penetrującym lub bezpośrednio na równe, stabilne i mocne ściany pomalowane wcześniej farbami, elementy PVC, metalowe/lakierowane, płyty mdf itp. – najlepiej z wałka starannie i równomiernie.

Epoxy PRO to wysokiej jakości podkład gruntujący 2k, na bazie żywic epoksydowych, który po zasypaniu piaskiem kwarcowym Quartz 500 tworzy powłokę doskonale izolującą i wzmacniającą podłożę, a także zapewniającą wysoka przyczepność dla Microbazy 500 i Microbazy 1000.

Podkład ten stosujemy na słabe podłoża, które chcemy wzmocnić – zalecany jest do zastosowania również na istniejące płytki ceramiczne, zastępuje grunt sczepny.

Powierzchnia pod aplikacje powinna być czysta i sucha. Zanieczyszczenia takie jak stwardniały tynk, mleczko cementowe, resztki farby, substancje powodujące brak przyczepności  (oleje, tłuszcze, smary) należy dokładnie usunąć. Po oczyszczeniu podłożę należy dokładnie odkurzyć. Przed użyciem należy wymieszać żywicę (składnik A) z utwardzaczem (składnik B) w proporcji 2:1. Produkt nadaje się do użycia w czasie ok. 20 minut od chwili wymieszania.

Aplikować pędzlem, wałkiem lub przy pomocy rakli. Aplikacja powinna zostać wykonana w taki sposób, aby na powierzchni podłoża nie tworzyły się widoczne skupiska żywicy (powinna zostać całkowicie wchłoniętą przez podłożę). W celu dodatkowego wzmocnienia i zapewnienia wysokiej przyczepności warstw wierzchnich, zaleca się zasypanie nałożonego Epoxy PRO piaskiem kwarcowym Quartz 500. W razie potrzeby można nałożyć drugą warstwę gruntu po pełnym utwardzeniu pierwszej. Zagruntowane podłożę pozostawić na 16-24 godziny w temperaturze 20oC. Po tym czasie z powierzchni należy usunąć nadmiar piasku kwarcowego Quartz 500.

W przypadku aplikacji Epoxy PRO na powierzchniach pionowych, po zmieszaniu składnika A i B, można dodać 20%-40% Quartz 500 o dokładnie wymieszać. Uzyskany w ten sposób sczepny grunt epoksydowy można aplikować w łatwy sposób wałkiem.

Quartz 500 to starannie wyselekcjonowany piasek kwarcowy o maksymalnej gradacji 0,5 mm, przeznaczony do zasypania podkładu Epoxy PRO, w celu uzyskania powłoki izolującej i wzmacniającej podłoże oraz zapewnienia doskonałej  przyczepność dla Microbazy i Microbetonu e-concreto. Można go także dodać w ilości 20%-40% do żywicy Epoxy PRO w celu uzyskania sczepnego gruntu epoksydowego do aplikacji na powierzchnie pionowe, co opisano w punkcie powyżej.

BASE 500 to mineralna warstwa wzmacniająco-wyrównująca na bazie spoiw cementowych i starannie wyselekcjonowanego kwarcu z dodatkiem polimerów (Microbaza). Przeznaczona do stosowania jako podkład pod systemy e-concreto w szczególności pod Microcement, Microbeton i Beton Architektoniczny. Microbaza utwardza podłoże, ogranicza i wyrównuje jego chłonność. BASE 500 zawiera ziarno o frakcji 0,5 mm. Nadaje się do aplikacji na gruntowane min. 6 godzin wcześniej wylewki betonowe, tynki cementowe, płyty OSB, płytki gresowe i ceramiczne, elementy PVC itp. Możliwość aplikacji jedno lub dwuwarstwowej. Przeznaczona do stosowania na podłogi, ściany, sufity, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zaleca się by powierzchnia pod aplikację Microbazy była stabilna, czysta, wolna od kurzu i innych zanieczyszczeń i całkowicie sucha. Należy unikać aplikacji przy zbyt niskiej lub wysokiej wilgotności powietrza, w przeciągach oraz miejscach nasłonecznionych.

Microbazę przygotować w ilości adekwatnej do wielkości pokrywanej powierzchni. Do aplikacji na powierzchnie pionowe, BASE 500 rozrobić w proporcji 4 części produktu do 1 części czystej wody. Wymieszać starannie i dokładnie, odstawić na3-5 minut i przemieszać ponownie. W razie potrzeby dodatkowo rozcieńczyć. Maksymalne rozcieńczenie 2:1 z czystą wodą stosuje się w przypadku gdy Microbaza ma zostać wylana na powierzchni poziomej (np. podłoga). Po rozrobieniu produkt nadaje się do użycia w czasie ok. 2 godzin.

Istnieje możliwość zamówienia także BASE 1000 o frakcji kwarcu do 1mm.

Mineralna wyprawa na bazie spoiw cementowych i starannie wyselekcjonowanego kwarcu z dodatkiem polimerów wchodząca w skład systemu Microcement, stosowana jako warstwa wykończeniowa bezszwowych powierzchni.

Zaleca się by powierzchnia pod Finish 20µm Microcement była równa, stabilna, czysta, wolna od kurzu i innych zanieczyszczeń oraz całkowicie sucha. Należy unikać aplikacji przy zbyt niskiej lub wysokiej wilgotności powietrza, w przeciągach oraz miejscach nasłonecznionych. Na równych i mocnych podłożach Finish 20µm Microcement aplikuje się standardowo w dwóch warstwach.

Finish 20µm Microcement przygotować w ilości odpowiedniej do wielkości pokrywanej powierzchni. Do aplikacji na powierzchnie pionowe rozrobić w proporcji 3 części microcementu z 1 częścią czystej wody. Dokładnie wymieszać, odstawić na 3-5 minut i przemieszać ponownie. W razie potrzeby dodatkowo rozcieńczyć. Maksymalne rozcieńczenie 2 części microcementu z 1 częścią czystej wody stosuje się w przypadku gdy produkt ma zostać wylany na powierzchni poziomej (np. podłodze). Po rozrobieniu produkt nadaje się do użycia w czasie do ok. 1h. W czasie krótkich przerw w aplikacji, rozrobiony produkt należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, co spowolni czas wiązania.

Rozrobiony w proporcji 3 części suchego produktu z 1 częścią wody produkt nanosić pacą wenecką. Produkt rozrobiony w proporcji 2 części suchego produktu z 1 częścią wody  wylać jak wylewkę samopoziomującą – dokładnie rozprowadzić raklą i odpowietrzyć. Zaleca się aplikację produktu jednorazowo na całej powierzchni „mokre w mokre” (tak by nie powstały łączenia), w jak najcieńszej, równej warstwie, co pozwoli na zachowanie niskiego zużycia produktu i osiągnięcie doskonałego efektu końcowego. Standardowa aplikacja na dwie warstwy. Kolejną warstwę nakładać po utwardzeniu pierwszej. Poszczególne warstwy mogą być nakładane w różnych kolorach, co pozwala na uzyskanie niepowtarzalnych efektów. 

Aplikacje prowadzić w temperaturze +5ºC do +25ºC. Temperatura optymalna 20ºC. Zbyt wysoka wilgotność powietrza opóźnia proces wiązania, a zbyt niska przyspiesza. Nie należy aplikować produktu w przeciągach, w miejscach nasłonecznionych oraz podczas opadów.

W czasie wysychania (1-2 h od nałożenia warstwy) produkt można delikatnie zwilżyć wodą poprzez natrysk i wygładzić pacą, co pozwoli uzyskać równą i gładką powierzchnię. Wygładzanie wysychającego Finish 20um Microcement pacą bez zwilżania wodą może powodować powstawanie charakterystycznych efektów przypominających strukturę marmuru.

Po utwardzeniu powierzchni ewentualne nierówności można szlifować, a następnie dokładnie odpylić. Tak powstała powłoka jest trwała i nisko nasiąkliwa. W celu jej użytkowania  wymagane jest zabezpieczenie systemem Lakierów PU.

Po wyschnięciu powierzchnię należy zabezpieczyć systemem poliuretanowym. W tym celu należy starannie i równomiernie pokryć ją dwiema warstwami Lakieru PU (połysk lub mat). 

Narzędzia należy myć czystą, najlepiej ciepłą wodą, niezwłocznie po zakończeniu prac, a także w czasie przerw w aplikacji. Po zaschnięciu materiału, możliwe jest tylko jego mechaniczne usunięcie.

Call Now Button
0