Beton architektoniczny ŁAZIENKA polimerowy – kompletny zestaw na 25m2

Od: 1.287,70 

Wyczyść wybór

Beton architektoniczny do ŁAZIENKI

Beton architektoniczny polimerowy e-concreto, to wysokiej jakości, gotowy do użycia tynk na bazie kruszyw mineralnych z dodatkiem polimerów oraz starannie wyselekcjonowanego kwarcu.

Produkt nadaje się do położenia zarówno na właściwie przygotowane tynki cementowe, tynki gipsowe, gładzie, czyste, suche i stabilne powierzchnie malowane i lakierowane, kleje do zatapiania siatki, płyty cementowe, płyty OSB, płyty MDF i tp.. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom struktura i barwa tynku wiernie odwzorowuje surowy beton. 

Właściwości produktu umożliwiają uzyskanie zarówno porowatych powierzchni z wtrąceniami imitującymi naturalne pory powstałe po zdjęciu szalunków, jak i wyprowadzenie produktu tak, by powierzchnia była wręcz idealnie gładka. 

Prosty do samodzielnego wykonania! Możliwość aplikacji jedno lub dwuwarstwowej (efekt płyt). 

W zestawie będącym przedmiotem tej oferty – do wykonania w łazience, w miejscach narażonych na kontakt z wodą lub innymi zabrudzeniami znajdują się: 

  1. GRUNT SCZEPNY e-concreto 2L x 1 szt.
  2. GRUNT SCZEPNY e-concreto 1L x 1 szt.
  3. BETON ARCHITEKTONICZNY POLIMEROWY e-concreto 18kg x 1szt. (tynk)
  4. Lakier EXOO TOPCOAT L-2200 e-concreto 1,25kg x 2szt. (dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi)

Zestaw wystarczy do pokrycia 25 m2 powierzchni. 

Baza
Spoiwa mineralne z zawartością polimerów, dolomitu i kwarcu.

Konsystencja
Produkt półpłynny, gotowy do użycia. Przed aplikacją należy przemieszać.

Wydajność
Do 25m² z opakowania 18kg (przy jednej warstwie) na równej powierzchni.

Temp. otoczenia przy aplikacji
+5ºC do +25ºC

Czas schnięcia
ok 6h w temp. ok. 20oC, pełne utwardzenie po 7 dniach

Okres przydatności
24 miesiące, jeżeli przechowywany jest w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temp. +5ºC do +30ºC w suchym miejscu.

Przygotowanie powierzchni

Jak przygotować powierzchnię?
Zaleca się by powierzchnia pod beton była stabilna, równa, czysta, wolna od kurzu i innych zanieczyszczeń i całkowicie sucha.

Należy unikać aplikacji przy zbyt niskiej lub wysokiej wilgotności powietrza oraz w przeciągach. Każdy kontakt betonu z wodą do czasu pełnego utwardzenia może powodować powstawanie plam, zacieków.

Etapy nakładania

Etap I. Usunięcie luźnych powłok z powierzchni (ewentualnie wstępne gruntowanie uzupełnienie ubytków)

Powierzchnie o zróżnicowanej chłonności wyrównać Gruntem penetrującym e-concreto.

Etap II. Nałożenie gruntu szczepnego - Grunt do betonu e-concreto

Grunt należy rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni wałkiem. W razie potrzeby Grunt można zabarwić ogólnodostępnymi pigmentami do farb.

Etap III. Przygotowanie produktu

Polimerowy beton jest produktem gotowym do użycia. Przed przystąpieniem do aplikacji należy go tylko przemieszać.

Etap IV. Aplikacja Betonu Architektonicznego

Beton surowy z wżerami – jednowarstwowo (ok. 25m² z opakowania). Na uprzednio zagruntowaną i całkowicie suchą powierzchnię nakładać odpowiednio przygotowany produkt przy użyciu pacy dekoratorskiej ze stali nierdzewnej (paca wenecka). Beton rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni, na bieżąco weryfikując jego wilgotność. Zalecana grubość warstwy tynku po nałożeniu to ok. 0.5mm - 1.0mm (na grubość ziarna). W celu uzyskania wżerów, należy podczas nakładania miejscowo odciągać tynk pacą.

Następnie po upływie od kilku do kilkunastu minut wygładzić podsychający tynk, tak by pozostały wżery, a powierzchnia była wygładzona.

Ewentualne nierówności/zgrubienia powstałe w miejscach łączeń można usunąć przy pomocy szpachelki lub delikatnie szlifując powierzchnię siatką ścierną.

Powierzchnię betonu należy zabezpieczyć przed działaniem wody do czasu pełnego wyschnięcia.

Beton surowy z wżerami – efekt płyt betonowych – dwuwarstwowo (ok. 12.5m² z opakowania) W celu uzyskania efektu płyt betonowych (3D) należy nałożyć Beton architektoniczny dwuwarstwowo. Odpowiednio przygotowany produkt nakładać przy użyciu pacy dekoratorskiej ze stali nierdzewnej (paca wenecka) na suchą, uprzednio zagruntowaną powierzchnię. Pierwszą warstwę betonu rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni. Zalecana grubość warstwy tynku po nałożeniu to ok. 0.5mm - 1mm (na grubość ziarna). Po upływie kilku do kilkunastu minut, podsychający tynk wygładzić starannie i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Po nałożeniu i całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy należy rozrysować na powierzchni wzór płyt betonowych w odpowiedniej wielkości, a następnie wykleić szablon przy pomocy taśmy specjalistycznej (3mm, 6mm szerokości – według uznania). Następnie nałożyć drugą warstwę przy użyciu pacy dekoratorskiej ze stali nierdzewnej (paca wenecka). Rozprowadzić produkt równomiernie na całej powierzchni, na bieżąco weryfikując jego wilgotność. Zalecana grubość warstwy tynku po nałożeniu to ok. 0.5mm - 1mm  (na grubość ziarna). W celu uzyskania wżerów, należy podczas nakładania miejscowo odciągać tynk pacą. Po upływie kilku do kilkunastu minut wygładzić podsychający tynk, tak by pozostały wżery, a powierzchnia była wygładzona.

Niezwłocznie po zakończeniu nakładania i formowania tynku, a przed jego wyschnięciem, należy delikatnie zdjąć szablon (taśmę).

Po wykonaniu, ewentualne nierówności/zgrubienia powstałe w miejscach łączeń można usunąć przy pomocy szpachelki lub delikatnie szlifując powierzchnię siatką ścierną.

Powierzchnię należy zabezpieczyć przed działaniem wody do czasu pełnego wyschnięcia.

Etap V. Zabezpieczenie powierzchni (impregnacja) 

W celu dodatkowego zabezpieczenia struktury betonu architektonicznego przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi zaleca się pokrycie suchej powierzchni Betonu polimerowego dwuskładnikowym lakierem EXOO Topcoat L-2200. Tworzy on unikalną, aksamitną powłokę (efekt soft touch). Powłoka uzyskana dzięki zastosowaniu EXOO Topcoat L-2200 jest w 100% wodoodporna i może być myta czy szorowana powszechnie dostępnymi środkami czyszczącymi.

Bezpośrednio przed użyciem należy wymieszać (przez ok. 3 min.) składnik „A” ze składnikiem „B” zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu. Lakier EXOO Topcoat L-2200 nadaje się do wykorzystania w czasie ok. 3 h od chwili wymieszania obu składników (A i B). Nanosić starannie i równomiernie wałkiem na powierzchniach gładkich z włosiem ok. 6 mm, a na porowatych ok. 10 mm. Zaleca się nałożenie dwóch warstw lakieru. Drugą warstwę nałożyć po wyschnięciu pierwszej jednak nie wcześniej niż po upływie 24 h (w temp. ok. 21º C). W celu zapewnienia właściwej przyczepności, aplikując drugą warstwę w późniejszym czasie niż 48h od nałożenia pierwszej, zaleca się zmatowienie pierwszej warstwy papierem lub włókniną ścierną o gradacji P320 – P400 i staranne odpylenie powierzchni.

Po upływie ok. 24 h można delikatnie wykonywać zwykłe czynności w pobliżu wykonanej powierzchni. Pełne utwardzenie powłoki następuje po ok. 14 dniach od aplikacji w temp. ok. 21ºC. Narzędzia umyć dokładnie czystą wodą niezwłocznie po zakończeniu prac.